Astrid Lindgren. Päev nagu elu

Autor(id): Jens Andersen
Ilmumisaeg: 2017-07-22
Formaat: kõva kaas, 432 lk, 16x23 (mm)
Tõlkija(d): Tiina Toomet
ISBN: 9789985038734

Saadavus: olemas

Hind: 27,12 €

Sisukirjeldus

„Ma lihtsalt elan täiel rinnal ja mõtlen, et iga päeva tuleb võtta nii, nagu see oleks ainus, mis sul on,” ütles Astrid Lindgren. 

„Päev nagu elu” on uus põhjamaine Astrid Lindgreni biograafia pärast 40 aastat. See tungib naerusuise lastekirjaniku fassaadi taha ning kirjeldab kirjaniku mõtteid ja tegevust, võitlusi, triumfe ja lüüasaamisi, unistusi ja masendust. 

Taani kirjandusteadlane Jens Andersen portreteerib Astrid Lindgrenit kui väga mitmekülgset inimest, kelles oli ühendatud tohutu energia, särav elurõõm, enesekindlus ja sihipärasus, ning teiselt poolt nukrameelsus, melanhoolia, perioodiline depressiivsus, samuti sügav kaastunne ja kaasaelamine kõigile õnnetutele inimestele ja loomadele.

Raamat põhineb suurel hulgal seni avaldamata kirjadel, päevikutel ja fotodel ning pooleteise aasta jooksul peetud vestlustel Astrid Lindgreni tütre Karin Nymaniga, kes jälgis lähedalt oma kuulsa ema karjääri ja vastuolulisi suhteid.

Tõlkinud Tiina Toomet.

Teisipäeval, 17. oktoobril kell 18 toimub Viru Keskuse Rahva Raamatus Astrid Lindgreni elulooraamatu „ Päev nagu elu“ esitlusõhtu.
Vestlevad lastekirjanduse uurija Jaanika Palm ja Eesti enimmüüdud elulooraamatute autor Vahur Kersna.
„Üks päev nagu terve elu”. See mõte avaldas Astridile sügavat muljet ja suunas teda terve elu. Ühes oma kõige päikeselisemas teoses, Tjorveni-raamatus, laseb ta onu Melkeril Soolavaresel selle lastele lahti seletada:
„See tähendab, et tuleb elada täiel rinnal, nagu oleks sul ainult seesama päev. Et tuleb püüda iga hetke ja tunda, et sa tõeliselt elad.”
Olete oodatud kaasa mõtlema Lindgreni elufilosoofia üle!