Häälikuseade ja kõnearenduse harjutustik

Laokood: 5168
Ilmumisaeg: 2008-07-24
Formaat: lahtised lehed, 0 lk, 21x30 (cm)
ISBN: 4741230008249

Saadavus: olemas

Hind: 92,61 €

Sisukirjeldus

Käesolev harjutustik koosneb 8 osast: metoodiline juhend ning komplektid häälikute S, R, K, V, P, T, Õ, Ä, Ö ja Ü seadeks ning automatiseerimiseks. Viimased neli häälikut on ühises komplektis. 

Peamiste kasutajatena on silmas peetud logopeede, kes juhendavad ja arendavad 5–7-aastasi häälduspuuetega lapsi. Kuid harjutustiku polüfunktsionaalsust arvestades loodavad autorid, et materjali hakkavad kasutama ka teised pedagoogid ja pedagoogikaspetsialistid. Varieerides materjali hulka ja lapse töö iseseisvuse astet, saab seda harjutustikku kohandada ka oluliselt vanematele või mõnevõrra noorematele lastele. Samuti on lapsevanematel hõlbus antud komplektide järgi oma last kodus harjutamisel juhendada ja aidata.

Iga harjutuskomplekt sisaldab vastava hääliku õige ja väära häälduse kirjeldust ning vahendeid praktiliseks tööks. Põhiline tööüksus on värviline tööleht, mille pöördel on esitatud vastav keeleline materjal. Tunnis harjutatu kinnistamiseks saab laps koju kaasa värvilisest töölehest tehtud must-valge koopia. Keeleline materjal on abiks tööd juhtivale täiskasvanule, seda on võimalik kasutada ka lugemaõpetamise ja lugemise harjutamise eesmärgil.

Arvestuslikult kulub ühele tööüksusele üks kõneravitund (seanss).

Harjutustik on vormistatud lahtiste lehtedena – see võimaldab logopeedil (tööd juhtival täiskasvanul) valida ja järjestada materjali vastavalt iga lapse individuaalsetele vajadustele. 

Lapsele antud must-valged lehed on soovitav kokku köita. Lehti töö käigus lisades saab lapse niiviisi oma tööraamatu.

Harjutustiku kasutamise hõlbustamiseks on töölehtedel pealkiri. Märgis paremas ülanurgas osutab, kus harjutatav häälik sõnas asub.

Harjutustik on mõeldud laua ääres töötamiseks. Lisatud ei ole mängudes vajaminevaid nuppe ega täringuid. 


Kujunduse ja pildid tegi Maite-Margit Kotta.