Karu-aabits

Laokood: 7599
Ilmumisaeg: 2016-09-13
Formaat: kõva kaas, 104 lk, 17x22 (cm)
ISBN: 9789985038376

Saadavus: olemas

Hind: 6,10 €

Sisukirjeldus

Karu-aabits on klassikaks muutunud aabits, mille abil on Eesti lapsed lugema õppinud juba nelikümmend aastat. Lihtsate tekstide ja haaravate piltide tõttu kasutatakse seda nii lasteaedades kui ka kodudes. Lastevanematele ja lasteaiakasvatajatele mõeldes on Karu-aabitsasse lisatud ka metoodilised juhised lapse lugemisvalmiduse arendamiseks.

Aja jooksul on eesti keele õpetamise metoodika muutunud ja seetõttu on muutunud ka Karu-aabitsa metoodiline osa. Vastavalt koolieelse lasteasutuse riiklikule õppekavale käsitletakse häälikuid uut moodi – lühikese, pika ja ülipika hääliku asemel räägitakse ainult lühikesest ja pikast häälikust. Kogenud alushariduse teoreetikud Lilian Kivi ja Milvi Roosleht on metoodilisi juhendeid nii kaasajastanud, et sealt leiavad sobivaid soovitusi nii lasteaiaõpetajad kui ka lastevanemad.

Kaasajastamisele asudes küsitlesime lasteaiaõpetajaid nende muljete ja soovide osas. Saime väga asjalikku ja peamiselt Karu-aabitsat kiitvat tagasisidet. Täname siinkohal kõiki vastanuid ja soovime meeldivaid hetki kaasajastatud aabitsa kasutamisel!
Raamatu on illustreerinud Vive Tolli.