Peegel 3. 9. klassi eesti keele õpik

Laokood: 7597
Ilmumisaeg: 2016-09-08
Formaat: pehme kaas, 152 lk, 21x28 (cm)
ISBN: 9789985038314

Saadavus: olemas

Hind: 14,61 €

Sisukirjeldus

Peegel 3 on uue õppekava eesmärkidest lähtuvalt koostatud 9. klassi eesti keele komplekt, mis koosneb õpikust, töövihikust ja kontrolltööde brošüürist. Kogu komplekt on eelmiste sama astme õpikutega sarnaselt A4 formaadis, mis võimaldab materjali ülevaatlikult ja nüüdisaegselt esitada.
Põhirõhk kooliastme viimases õpikus on varem õpitu kordamisel, eraldi peatükid on näiteks täheortograafial, kokku-lahkukirjutamisel, kirjavahemärgistamisel, suure-väikse algustähe õigekirjal. Suuremat tähelepanu pööratakse tuletamisele, võõrsõnade ja -nimede õigekirjale,
poolitamisele. Tekstiõpetuses pälvivad enim tähelepanu tarbe- ja teabetekstid, veebisuhtlus, tekstide stiil ja keeles kasutatavad kujundid. Olulisel kohal on teksti kirjutamise protsess, näiteks see, kuidas erineb tekstide ülesehitus tekstiliigist sõltuvalt ning kuidas kirjutada sidusat teksti.
Tähelepanu on pööratud ka pildile kui olulisele infokandjale.

Euroopa parima õpiku võistluse BESA (Best European Schoolbook Awards) kolmandas kategoorias ehk 12-aastastele ja vanematele lastele mõeldud õppekirjanduse seas saavutas teise koha Koolibri kirjastuse eesti keele õpik 9. klassile "Peegel" (autorid Reet Bobõlski, Helin Puksand, Margit Ross).
Õppematerjalide võistlus, mida organiseerivad EEPG (European Educational Publishers Group), Frankfurdi Raamatumess ja IARTEM (The International Association for Research on Textbooks and Educational Media), toimus sel aastal juba neljandat korda. Võistluse kutse saadetakse kõigile Euroopa õpikukirjastustele; raamatuid ja e-materjale hindab õppekirjanduse ekspertidest koosnev kaheksaliikmeline rahvusvaheline žürii.

NB! Õpikule sobivad Koolibri logoga läbipaistvad kilekaaned leiate SIIT.