Täitsapoiss

Ilmumisaeg: 2013-03-12
Formaat: kõva kaas, 40 lk, 15x21 (cm)
Tõlkija(d): Ülle Kiivet
ISBN: 9789985030639

Saadavus: olemas

Hind:

Tavahind: 5,92 €

Erihind: 2,99 €

Sisukirjeldus

Väike poiss Ulf peab kogu päeva mehemoodi tööd rügama. See on vanaisa otsus. Õnneks on Ulf tõesti täitsapoiss. Ka taadu tuleb külla. Ja kalad lendavad lausa ise söögilauale, puhastatud ja soolatud. Taadult kuuleb Ulf ka seda, et kui midagi liiga sageli teha, siis ei tundugi see enam eriline.

„Täitsapoiss” on lugu, mis räägib poisi ja vanaisade suhetest. Ja nende tõekspidamistest. Ja viguritest.

Rootsi kirjanik Ulf Stark on kirjutanud üle 30 raamatu, aga ka tele-, filmi- ja teatritekste. Ta on pälvinud nii Rootsi kui ka rahvusvahelisi auhindu. Tema raamatuid on tõlgitud 25 keelde. Eesti lastele on see esimene kohtumine kirjanikuga, keda on nimetatud  Astrid Lindgreni mantlipärijaks. Ulf Starki lugudest õhkub soojust ja armastust, ta näib mõstvat nii laste kui ka täiskasvanute mõttemaailma.

Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu (IBBY) Eesti osakond andis 2013. aastal kümnendat korda välja Paabeli Torni auhinna, mille eesmärgiks on esile tõsta häid tõlkeraamatuid lastele. „Täitsapoiss”, mille on rootsi keelest tõlkinud Ülle Kiivet, oli üks viiest nominendist. Krista Kumbergi  sõnul on see raamat kohustuslik kirjandus igale täiskasvanule!

Markus Majaluoma on üks Soome armastatumaid raamatuillustraatoreid. Ta on töötanud ka joonisfilmis. Tema oma lasteraamatud on saanud mitmeid auhindu.