11.04.2016 11:03:00

Eliq Maraniku „101 smuutit” nüüd ka eesti keeles

Eliqi vanemad on eestlased, ta on sündinud ja üles kasvanud Vana-Vigalas. Rootsi kolis ta 18-aastaselt. Tal on ka Malagas oma stuudio ja aed, kus ta kirjutab ja pildistab (kõikide raamatute fotod on Eliqi enda tehtud) ning elu kulgebki suuresti Stockholmi ja Malaga vahel. Eliq alustas kokteilide ja magustoitudega, kuid on nüüdseks liikunud eelkõige tervislike smuutide poole. Ta kasvatab ise pea kõiki koostisaineid, et kõik smuutides kasutatav oleks võimalikult naturaalne ja värske. Huvi puu- ja juurviljade vastu on pärit tema Vana-Vigala vanaemalt, keda Eliq peab oma iidoliks ja keda ta juba päris väiksena aiatöödes abistas.

Eliqi enda lemmikud on rohelised smuutid, ta kasvatab aasta läbi nisuorast, et seda kõikvõimalikes kombinatsioonides katsetada. Kogu maailmas on smuutid läbi tegemas uuestisündi: 10–15 aastat tagasi popid kaloripommid on asendunud märksa tervislikemate, tihtipeale täisvegaansete laktoosi- ja suhkruvabade jookidega, mis võivad asendada terveid toidukordi. Eliq peab silmas, et tema smuutid oleksid toitvad ja maitsvad, valmistatud vitamiini-, mineraali- ja antioksüdandirikkast toorainest. Ta kasutab palju vegaanseid proteiine ja häid õlisid töötlemata kujul.

Eliq Maranik esitleb oma raamatut: 18. aprillil kell 18 Apollo mahlabaaris Blender Solaris Keskuses 19. aprillil kell 18 Rahva Raamatu kaupluses Viru Keskuses 20. aprillil kell 17 Kaubamaja III korruse aatriumis Apollo raamatukaupluse ees

Kategooriad:
Uued tooted