17.03.2021 11:36:29

Ilmus Eesti esimene sõnadeta raamat, Kertu Sillaste „Appi!“

Kertu Sillaste vaikivas autoriraamatus „Appi!“ pole sõnu, aga on lugu. „„Appi!“ on lugu appikutse kuulmisest ja nõrgemate aitamisest. See on raamat keerulistest valikutest, vastutuse võtmisest, rasketest olukordadest üle saamisest ja suureks kasvamisest. Kas julgeme hüpata tundmatusse, et aidata neid, kes appi hüüavad? Kas tõttame appi ka siis, kui maastik tundub ohtlik ja võõras? “ kirjutab Kertu Sillaste raamatu sünniloo kohta.
„Sõnatus raamatus pole teksti pilte selgitamas. Tegija väljendusvahenditeks on värvid, heletumedused, näoilmed, kehahoiakud, tegelaste suurused ja väiksused, ka pildi stiil ja iseloom. Nende abil saab muuta pildid lugu jutustavalt kõnekaks. Sõnatu raamatu lugemine nagu mõistatuse lahendamine. Põnev on piltide põhjal lugu kokku panna ja ära arvata, mis raamatus juhtus. Luua seosed ja põhjendada iseendale miks ma nii arvan. Tore, kui teiste lugejatega tekivad arutelud ja vaidlused ja igaüks tõlgendab nähtut pisut omamoodi. Sõnatut raamatut vaadates peame pilti usaldama, tõlgendama ja eriti põhjalikult uurima. “ ütleb Kertu Sillaste.
Varem ilmunud Kertu Sillaste autoriraamatud „Kõige ilusam seelik“ (Koolibri 2019) ja „Mina olen kunstnik“ (Koolibri 2018) on valitud 5 kauneima Eesti lasteraamatu hulka.
Kategooriad:
Uued tooted