16.05.2016 13:03:00

Ilmus koguteose „Maailma ajalugu” teine osa

„Maailma ajalugu” on esimene pärast Teist maailmasõda eesti keeles kirjutatud ja Eesti lugejale mõeldud maailma ajaloo üldkäsitlus, mis keskendub eeskätt poliitilisele ajaloole. „Maailma ajaloo” teine osa hõlmab ajajärku esimese kristliku aastatuhande keskpaigast kuni 18. sajandi lõpukümnenditeni. Sinna mahuvad Euroopa kuningriikide sünnilood ja nende valitsejate omavahelised võitlused, suured maadeavastused, renessanss ja valgustus, reformatsioon ja usuvaenused. Kogu Euroopa kontekstis on loomulikult käsitletud ka Eestimaa ajalugu.

Anti Selarti peamiseks uurimisteemaks on keskaja ja 16. sajandi Liivimaa ning Ida-Euroopa ajalugu. Alates 2009. aastast on ta Tartu Ülikooli keskaja ajaloo professor. Anti Selart on kirjutanud raamatu 1.osa – Keskaeg.

Mati Lauri peamisteks uurimisteemadeks on 18. sajandi Baltimaade poliitiline ajalugu, talude päriseksostmine Liivimaal ning moodsa ajalookirjutuse kujunemine ja areng. Alates 2003. aastast on ta Tartu Ülikooli uusaja ajaloo professor. Mati Laur on kirjutanud raamatu 2. osa – Varane uusaeg.

Rohked faktid, põhjalikud selgitused ja kirjeldused ning asjakohased hinnangud muudavad „Maailma ajaloo” ühtekokku nii teatmeteoseks, õpikuks kui ka paeluvaks lugemiselamuseks igale ajaloohuvilisele. Koguteose „Maailma ajalugu” annab välja kirjastus Koolibri, kolmas osa ilmub 2016. aasta sügisel.

„Maailma ajalugu II” esitlus toimub 25. mail kell 16 Apollo Raamatumajas Solarise Keskuses. Autoritega vestleb Juhan Kreem.

Kategooriad:
Uued tooted, Esitlused