30.10.2012 14:04:12

Meelelahutuslik, teabeküllane ja mõtlemapanev pilguheit kaduvasse maailma

Detsembri lõpus ilmub „Viimane võimalus näha. Douglas Adamsi jälgedes”, raamatu autor on Mark Carwardine, essõna on kirjutanud kaasrändur Stephen Fry, tõlkinud Raivo Hool.

Zooloog Mark Carwardine sündis 1959. aastal Inglismaal. Ta oli koos Stephen Fryga BBC telesarja „Viimane võimalus näha” (Last Chance to See) saatejuht ning filmib praegu uut BBC telesarja „Elu muuseum” (The Museum of Life). Ta on auhindadega pärjatud menukas kirjanik ning kirjutanud enam kui 50 raamatut loodusest, reisimisest ja looduskaitsest, samuti esimese „Viimase võimaluse näha” koos Douglas Adamsiga.

Stephen Fry:
„Mark on need seiklused kirja pannud talle omase loodusteadlase pädevuse ja inimliku sisekaemusega, mis on kaugelt üle enamikust professionaalsetest loodusteadlastest ja -kaitsjatest. Kõige tähtsam on mõistagi see, et Marki kaudu tutvusin ja sõbrunesin nende erakordsete, kütkestavate ja haruldaste olenditega, kellega teiegi nüüd kohtute. Nii et küsimus ei ole vast „miks me peaksime nad päästma?”, vaid „mis õigus on meil nad hävitada?”. [...] Ärme kunagi lakka rääkimast olendeist, kellega me seda planeeti jagame. Esimene samm on neid natukene paremini tundma õppida.”
Kategooriad:
Uued tooted