21.03.2020 14:30:38

Ilmus Gerda Märtensi autoriraamat „Virmalised”

Jon, rahuliku loomu ja tundliku hingega jääkaru on uhke, et elab Arktikas. Tema kodumaa ilu teeb hingetuks: lumi ja jää sätendavad kui tuhat teemanti ja päikesetõusu värvid on kirkad kui unistus. Tihti võib talvises taevas näha valguse suursugust vaatemängu, virmalisi. Joni jaoks on need kõik looduse imed, mille ta fotograafina oma kaadrisse püüab. Ühel õhtul hakkab ootamatult sadama vihma. Lumi ja jää sulavad. Kui enam muud üle ei jää, peab ka Jon pakkima kohvri, viimase tüki vorsti ja igaks juhuks villased sokid... Ees ootab uutmoodi elu, kaugel kodust.
Gerda Märtensi kui raamatuillustraatori eesmärk on luua visuaalne universum koos sellele ainuomaste seadustega. „Kui raamatumaailm on valmis, jätab kunstnik selle ukse avali, et kutsuda lugeja kogema ja kaasa mängima,“ ütleb kunstnik, kes on viimastel aastatel toonud eesti lasteraamatu kujundusse itaalia käekirja.
Koolibris on Gerda Märtensi illustratsioonidega ilmunud Dino Buzzatti „Loomine“ (tõlkinud Anne Kalling). „Virmalised“ on tema esimene autoriraamat.
Kategooriad:
Uued tooted