Viiskümmend eset meditsiini ajaloost

Laokood: 7764
Autor(id): Gill Paul
Ilmumisaeg: 2017-10-12
Formaat: kõva kaas, 224 lk, 17x23 (cm)
ISBN: 9789985038796

Saadavus: olemas

Hind: 15,95 €

Sisukirjeldus

„Viiskümmend eset meditsiini ajaloost“ keskendub neile olulistele ideedele, avastustele ja leiutistele, mis on aidanud inimkonnal suhteliselt hea tervise juures püsida ning haiguste ja vigastuste korral abi leida. Raamatu autor Gill Paul, kes on eesti lugejatelegi tuttav ajalooliste armastuslugudega, on pühendanud selle raamatu oma bioinsenerist isale. Nõnda saavad kokku laiale lugejaskonnale vastuvõetav ladus sulejooks ning isiklikel kokkupuudetel põhinev vastutustundlik teemakäsitlus.

Kronoloogiliselt järjestatud lugudes tuntud ja vähem tuntud esemetest ning meetoditest, mida aegade jooksul haigete ravimiseks on kasutatud, kirjeldatakse nende loomisega vaeva näinud arstide ja teadlaste järjekindlat tööd, ränki eksimusi ja peadpööritavat edu.

Raamatus käsitletud viiskümmend eset, alates katkuarsti maskist, sünnitustangidest ja eetriinhalaatorist kuni tehisneeru, operatsioonirobotite ja mõtte jõul juhitava proteesini illustreerivad värvikalt meditsiini arengut ja saavutusi eelajaloolisest ajast kuni nüüdisajani.